REKLAM

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iOS 11’i kullanıcılara sunmuştu. Ancak iOS 11 güncellemeleri kullanıcıları pek memnun etmemiş özellikle ortaya çıkan güvenlik açığı problemleri oldukça ses getirmişti. Bunun dışında iPhone kullanıcılarını rahatsız eden bir diğer konuda bataryası eskiyen telefonların Apple tarafından yavaşlatılması olmuştu. Büyük şirket müşterilerinin memnuniyetini ve güvenini tekrar kazanmak için güncellemeler üzerinde çalışmıştı.

Şirket bugün iPad ve iPhone kullanıcıları için 11.3 güncellemesini yayınladı. Yeni gelen güncellemede birçok özellik eklendiği görülüyor. Bu güncellemeyi; iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod Touch 6, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8, Plus iPhone X modelleri yapabilecek. Güncelleme ile gelen önemli özellikler şu şekilde;

•  Arttırılmış gerçeklik; özelliği merakla bekleniyordu. ARKit 1.5 sayesinde dijital nesneleri duvar, kapı gibi yüzeylere yerleştirip gerçek bir görüntü elde edilebiliyor. Yüksek çözünürlüğü sayesinde görüntü daha gerçek bir görünüm verebiliyor.

•  iPhone Pil Sağlığı (Beta); daha önce yayınlanan güncellemeler sonucunda eski iPhone modellerinden aniden kapanma ve yavaşlama sorunları ortaya çıkmıştı. Görünen o ki yeni güncellemeyle beraber bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. iPhone kullanıcıları için maksimum pil kapasitesi ve yüksek performans kapasitesi görüntülenebiliyor. Kullanıcılar artık güç yönetimini kendileri yönetebilecekler. Ayarlar bölümünden Pil seçeneğinde bulunan “Pil Sağlığı” özelliği aktif hale getirilebiliyor.

•  Animoji; iPhone X modeli için 4 yeni animoji eklemiş olduğu görülüyor. Bu animojiler aslan, ejderha, ayı ve kafatası emojilerinden oluşuyor.

•  Diğer tüm özellikler için Apple’ı ziyaret edebilirsiniz.

 

REKLAM