REKLAM

Apple geçtiğimiz haftalarda iOS 14‘ün ikinci beta sürümünü yayınlamıştı. Bugün ise iOS, iPadOS, watchOS ve tvOS sistemlerinin üçüncü beta sürümünü yayınladı. Beta sürümünde yeni özelliklerle karşımıza çıkan Apple, geliştiriciler için farklı avantajlar sunuyor.

iOS 14 Beta – 3 Yenilikleri

iOS 14 beta 3, geliştiriciler tarafından kablosuz bir güncelleme yoluyla kullanılabilir. Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar uygulamasına giderek, Genel > Yazılım Güncelleme’yi seçin ve iOS 14 beta 3’ü deneme başlayın.

Test kullanıcıları, şimdilik iOS 14 beta 3’ü uyumlu cihazlarda kullanırken performans değişiklikleri farkedebilir. En dikkat çekici değişiklik ise 3D Touch özelliğinin telefonlardan kaldırılmış olması. Kullanıcıları bir süre rahatsız eden bu özelliğin daha sonra ki sürümlerde tekrar geleceği söylendi.

iOS 14’ün 3. Betası 696,7 MB’lık bir boyutla geldi ve Giriş Ekranı widget’larını, Uygulama Kitaplığını, güncellenmiş mesajları gibi birçok farklı özelliği içerisinde barındıran güncelleme, geliştiriciler tarafından kullanılmaya başlandı.

REKLAM