REKLAM

Birçok şirket koronavirüs nedeniyle geçici olarak kapatma kararı almıştı. Apple’da çalışanlarının sağlığını korumak adına mağazalarını kapatmış bunun yanı sıra yazılımcılarına da evlerinden çalışmaları için izin vermişti. Çalışmalarını evden sürdüren Apple yazılımcıları, iOS 14’ün çıkış tarihinin ertelenmemesi için planlı bir şekilde çalışıyor.

Apple, iOS 14’ün çıkış tarihinde bir gecikme söz konusu olmayacağı duyurdu. Eğer söylendiği gibi çalışmalar devam ederse önceki yıllarda olduğu gibi yine sonbaharda çıkması bekleniyor. Yeni sürüm hakkında birçok söylenti çıkmıştı; Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulaması, iMessage ve iPad Pro için Trackpad destekli akıllı klavye gibi yenilikler iOS 14 ile birlikte gelecek.

Şirket aynı zamanda, daha uygun fiyatlı bir Akıllı hoparlör HomePod, yeni MacBook Pro, yine uygun fiyatlı Apple Watch ve iMac gibi pek çok üründe çalışıyor. Tüm yeni ürünlerin, 2020 iPhone’larla birlikte sonbahar aylarında tanıtılacağı ifade ediliyor. Öyle ki bu ürünleri ilk defa duymadık, daha uygun fiyatlı HomePod söylentileri 2018’den beri dolaşıyor. Yeni ürünleri ve iOS 14 özelliklerini bu sonbaharda hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:

https://www.cultofmac.com/697507/ios-14-remains-on-schedule-despite-developers-working-from-home/

REKLAM