REKLAM

Apple bugün, Gelişmiş Üretim Fonundan COVID-19 testleri için örnek toplama kitlerinin pazar lideri olan COPAN Diagnostics’e 10 milyon dolar verdiğini açıkladı. Gelişmiş Üretim Fonu, COPAN Diagnostics’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hastaneler için örnek toplama kitleri tedarikinin hızlanmasını sağlayacak. Bu da üretimi artırarak Temmuz başlarında haftada bir milyon testin üretilmesini öngörüyor. Bu çabanın bir parçası olan Apple, COPAN Diagnostics’in gelişmiş ekipmanlarla birlikte Güney Kaliforniya’da yeni ve daha büyük bir tesise dönüşmesini destekleyecek. COPAN Diagnostics’in  daha büyük bir tesise geçecek olmasıyla 50’den fazla yeni iş imkanı yaratması bekleniyor.

Apple’ın işletme yöneticisi Jeff Williams, “Sağlık çalışanlarının, hastaların ve toplumun COVID-19’a verilen küresel yanıtı desteklemelerine yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz.” diyor. “COPAN, COVID-19 testleriyle dünyanın en yenilikçi örnek toplama kiti üreticilerinden biridir ve onlarla ortak olmaktan gurur duyuyoruz, böylece ülkemiz için bu sorunu ele almak için çabalarken aynı zamanda genişlemeyi hedefliyoruz.”

COPAN Diagnostics CEO’su Norman Sharples, “Örnek toplama ve tanı kitlerimizin üretimini büyütme çabamıza büyük bir katkıda bulunan Apple ile bu ilişkiyi kurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Toplama ve tanı kitleri COVID-19 ile mücadelede kritik araçlardır. COPAN’da, üretim ve tasarımdaki inovasyon, kalite ve mükemmellik konusundaki inançlarımız uyumlu olduğu için Apple ile yaptığımız bu ortaklık için heyecanlı ve minnettarız. Apple’ın operasyonel uzmanlığı, bu kritik zamanda tıp uzmanları için önemli analitik araçların üretimini artırmamıza yardımcı olacak.”

Apple, COPAN Diagnostics için ABD’deki şirketlerden ekipman ve malzeme tedarik ediyor. Pennsylvania merkezli K2 Kinetics ve Waukesha, Wisconsin’deki MWES şirketleri tasarım ile ilgileniyor. COPAN, bulaşıcı hastalık teşhisi için örnek toplama ve koruma alanında küresel bir şirkettir. Şirketin örnek toplama kitleri, endüstride devrim yarattı ve COVID-19 test sürecinde kritik bir rol oynadı.

Apple’ın COVID-19 İçin Dünya Çapında Desteği
Apple, Küresel Vatandaş ve Amerika Gıda Fonu da dahil olmak üzere COVID-19 savaşında milyonlarca dolar bağışta bulundu. Buna ek olarak, Apple yaklaşık 10 milyon yüz kalkanı tasarladı, test etti ve dağıttı. Salgınla yakından mücadele eden sağlık çalışanları için 30 milyondan fazla yüz maskesi tedarik etti. Apple ayrıca CDC ile ortaklaşa bir COVID-19 belirti kontrolü yapılacak web sitesi ve uygulaması geliştirdi, hükümetlerin ve sağlık kuruluşlarının kullanıcı gizliliği altında virüsünün yayılmasını engellemek adına COVID-19 iletişim izleme teknolojisini geliştirmek için Google ile bir işbirliği yaptığını duyurdu.
Kaynak: Apple
REKLAM