REKLAM

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün etkileri devam ediyor. Binlerce kişinin ölümüne neden olan salgın sonucu birçok sektörü olumsuz etkiledi. Aynı zamanda Çin’de bulunan birçok şirkette bir süre ofislerini kapatma kararı almıştı. Teknoloji devi Apple dün yaptığı açılamayla WWDC 2020 etkinliğini iptal ettiğini duyurmuştu. Etkinliğin formatını değiştiren şirket bu sene çevrimiçi etkinlik yapmaya karar verdi.

Şirket, Hong Kong, Makao ve Tayvan’ı içeren Büyük Çin bölgesindeki mağazalarını kapatacağını açıklamıştı. Ancak 13 Mart tarihi itibariyle bu mağazalarını tekrar açtı. Cumartesi sabahı gelen yeni bir haberle Apple, mağazalarını kapatma kararı aldığını açıkladı. Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı açıklamayla, koronavirüs nedeniyle dünya genelinde olan mağazalarını 27 Mart 2020 tarihine kadar kapattığı duyurdu. Çin’de hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte şirket, Hong Kong, Makao ve Tayvan’ı kapsayan Büyük Çin’de bulunan mağazalarını kapatmayacak.

Tim Cook, “Büyük Çin dışında dünya çapındaki tim ofislerimizde esnek çalışma düzenlemelerine geçiyoruz” dedi. Etkilenen çalışanlar için ise, “Çalışanlarımızın tümü, her zamanki ödemelerini almaya devam edecektir. İzin politikalarımızı, COVID-19 dolayısıyla kişisel ve aile sağlığı koşullarına uyacak şekilde genişlettik”

“Virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun kalabalığı azaltmak ve kişilerarası mesafeyi en üst düzeye çıkarmaktır. Başka yerlerde enfeksiyon yayılma oranı artmaya devam ettikçe, ekip üyelerimizi ve müşterilerimizi korumak için adımlar atıyoruz.” Apple, mağazalar kapalı durumdayken servis ve destek için Apple web sitesini kullanması gerektiğinide söyledi.

Kaynak:

https://www.engadget.com/2020/03/14/apple-store-closing-coronavirus/

REKLAM