REKLAM

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu dizi ve sinema platformu olan “Apple TV+” kullanıma sunuldu. Açıklamadan bu yana merakla beklenen Apple TV+, aylık 4.99 dolar olarak ücretlendirildi. Ancak 10 Eylül tarihinden itibaren iPhone, iPad, Apple TV, Mac veya iPod touch satın almış olan kullanıcılar bu platformdan bir yıl boyunca ücretsiz olarak faydalanabilecek. Bunun yanında diğer kullanıcılar ise bir hafta ücretsiz denemeden yararlanabilecekler.

Netflix’e büyük rakip olacağı konuşulan Apple TV+ 100’den fazla ülkede kullanıma açıldı. Ancak henüz Türkiye’de kullanılabilir değil. Platformda yer alan içeriklerden yalnızca The Morning Show ve The Elephant Queen’in Türkçe altyazı seçeneği mevcut.

Netflix rakipliğinin yanı sıra 12 Kasım’da Disney+ ve hemen sonrasında HBO Max platformlarının sunulmasıyla birlikte bu rekabet daha da artacağa benziyor. Apple’ın bu konuda hedefi az sayıda yüksek bütçeli içerik üretmek. Bu nedenle içerik üreticilere tam 15 milyon dolar harcama yapan Apple içerik konusunda iddialı gözüküyor. Netflix, HBO Max ve Disney+ ise 2020’ yılında yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım planlıyor.

Apple TV Plus’ın Merak Edilen Orijinal İçerikleri

See; Apple TV’nin en çok merak edilen içeriklerden birisi başrolünde Jason Mamoa olduğu “See” dizisi. Fantastik kurgu türünde olan dizi günümüzden 600 yıl sonra, insan nüfusunun bir virüs tarafından yok edildiği, hayatta kalanlarınsa kör olduğu bir gelecekte geçiyor. Tüm insanlık görme duyusunu yitirdiğinde, insanlar yeni yaşamlarına adapte olma ve hayatta kalabilmenin yeni yollarını bulmak için savaşıyorlar.

The Morning Show: Apple’ın en çok yatırım yaptığı dizi olan The Morning Show, Türkçe altyazıya sahip bir dizi. Sabah haberlerinin dünyasını keşfe çıkıyor ve her sabah Amerika’yı uyandıran insanların egolarını, hırslarını ve güç arayışını ele alıyor. Dizinin başrolünde Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carrel gibi yıldız isimler bulunuyor.

The Elephant Queen: Diğer bir Türkçe altyazı seçeneği olan yapım ise The Elephant Queen,güçlü bir dişi fil ile liderlik ettiği sürünün hayat mücadelesi, kayıplar ve eve dönüşünü konu alan etkileyici bir yapım.

Ghostwriter: Orijinal yapım olan dizinin yeni çevirimi olan “Ghostwriter”, mahallenin kitapçısında gizemli bir hayalet tarafından bir araya getirilen ve edebiyat eserlerindeki kurgu karakterleri canlandırmak için birlikte çalışan dört çocuğu anlatıyor.

Oprah Winfrey: Oprah Winfrey, dünyanın ilgi çekici yazarlarıyla bir araya gelerek  bir global kitap kulübü topluluğu kuruyor. Tüm dünyadan insanlarla bağlantıya geçip olumlu ve yararlı değişiklikler yaratmanın yollarını aramak çalışıyor.

Helpsters: Başkahraman olan Cody’nin sorunlarını çözmek için uğraşan renkli canavarları anlatan diziyi bir dönem büyük ses getiren Susam Sokağı’nın yapımcılarının sunuyor.

For All Mankind: Uzay programının Amerika’nın umut ve hayallerinin merkezinde kaldığı bir dünyada yaşanacakları anlatan dizi Ronald D. Moore imzalı.

Dickinson: Bir komedi yapımı olan Dickinson, gençlik hikayelerine farklı bir bakış açısıyla bakıyor. Emily Dickinson’ın gözünden toplum, cinsiyet ve aile sarasında ki yaşantıları ele alıyor.

Snoopy in Space: Peanuts Worldwide ve DHX Media imzasını taşıyan yapım,  astronot olma hayalinin peşinden giden Snoopy’nin başına gelenleri anlatıyor. Snoopy, Charlie Brown ve Peanuts ekibi hep birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kontrolünü ele geçirerek ayı ve uzayın derinliklerini keşfe çıkıyor.

Apple TV Plus platformuna yakın zamanda eklenecek diğer yapımlar ise; Servant, Truth Be Told, Little America, The Banker ve Hala.

REKLAM