REKLAM
Apple her sene düzenlediği  Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) koronavirüs nedeniyle erteleme kararı almıştı. Dünyanın her noktasından geliştiricileri bir araya getiren etkinlik bu sene çevrimiçi olarak yapılacak. İlk kez online olarak düzenlenecek olan etkinliğin 22 Haziran – 26 Haziran tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu. Apple, yapılacak olan online etkinliğin programını duyurdu.

WWDC, 31 yıllık tarihi boyunca ilk kez online olarak yapılacak. Apple tamamen dijital bir format benimsese de bunun “bugüne kadarki en büyük WWDC” olacağını iddia ediyor. Etkinlik 22 Haziran Pazartesi günü TSİ ile 20.00’da “Special Event Keynote” ile  başlayacak ve Apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Açılış konuşmasının ardından Apple, iOS , macOS , watchOS ve tvOS için en son güncellemeler hakkında ayrıntılı bilgi paylaşımı yapacağı “Platforms State of the Union” oturumu gerçekleştirilecek. Bu geliştirici merkezli sunuyu Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesinden takip edebilirsiniz. Geliştirici odaklı sunumlar ise 23 Haziran’da başlayacak ve 26 Haziran’a kadar devam edecek. Şirket, Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil olmak üzere 100’den fazla mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu oturumlar, Apple Developer uygulaması ve web sitesi aracılığıyla günlük olarak yayınlanacak.

WWDC 2020’den önce Apple, yeni Apple Developer forumlarını açıklıyor. Çevrimiçi forumlar, dünya çapındaki geliştirici ağını 1.000’den fazla Apple Mühendisiyle birleştirecek. Forum üyeleri Apple mühendisleriyle ve kendi aralarında soru sorup cevaplayabilecekler.

WWDC 2020‘yi takip etmek isteyen geliştiriciler, mühendislik oturumlarına kaydolma ve oturum videoları hakkındaki ayrıntılar için Apple Developer App’i indirmelidir. Uygulaması olmayan geliştiriciler ise e-posta yoluyla bilgi alabilir veya Apple’ın Geliştirici web sitesini ziyaret edebilirler.

Kaynak: idrop news

REKLAM