REKLAM
Başak Kadını

Başak burcu kadınları sorumluluklarının bilincinde, azimli, nazik ve duygusaldır. Çok titizdirler. Ayrıntıcı kişilikleri onları mükemmelliyetçi  yapmaktadır.İdealleri olan ve bunun arkasından giden bir yapıya sahiptirAyrıntıcı kişilikleri onları mükemmelliyetçi  yapmaktadır.İdealleri olan ve bunun arkasından giden bir yapıya sahiptir. Evcimendirler ve çocuklarıyla vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Kırıcı olmadan mizah yaparlar. İnsanları kırmamaya özen gösterirler. Dost çevreleri kalitelidir ve dostları tarafından çok sevilirler. Pratik düşünme yetenekleri vardır. Kolaylıkla darılabilirler ve küserler. Mantıklı davranmayı ilke edinmişlerdir. Mutlu olmak için çaba gösterirler. Sorunlardan kendileri uzak tutarlar. Sadık bir partnerdir.

Başak Erkeği

Başak burcu erkeği inatçı, detaycı ve mantıkla hareket eden yapıya sahiptir. Sevecen bir tavırları vardır. Bakımlı görünmek onlar için önemlidir. Ne koşulda olursa olsun bakımsız görünmek istemezler. Para biriktirmekten hoşlanırlar. Savurganlık yapmazlar. Eleştirmekten hoşlanırlar ve açık sözlüdürler. bu nedenle kırıcı olabilirler. Temiz insanlardır ve temizliğinden şüphe ettikleri insanlarla ilişkilerini bitirirler. Disiplinsiz, dağınık kişilerden hoşlanmazlar ve uyarıda bulunurlar. Evlilikte saygıya önem verirler.

Özellikleri
Tarih Aralığı : 23 Ağustos – 22 Eylül
Yönetici yıldızı : Merkür
Grubu : Toprak
Üstün yetenek : Disiplin
En önemli özellik : Bilgili
Amaç : Beğenilmek, takdir edilmek
Uğurlu gün : Çarşamba
Uğurlu sayı : 0, 5, 16
Uğurlu taş : Mavi safir
Uğurlu renk : Açık mavi, gri
Uğurlu çiçek : Açelya, lavanta
Uğurlu koku : Leylak, manolya
Anlaşabilen burçlar : Boğa, oğlak, ikizler
Anlaşamayan burçlar : Terazi, yay, kova
Başarılı olacağınız meslekler : Bilim adamı, eczacılık, edebiyatçı, yazar, gazeteci, araştırmacı, muhasebeci, organizatörlük
Başak burcu ünlüler

Cameron Diaz, Tim Burton, Paul Walker, Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Andrew Lincoln, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Dylan O’brien, Gökhan Türkmen, Keanu Reeves.

REKLAM