Kadınlarda yağ asitlerinin daha çok basenlerde birikmesi, bir takım diyet listesi oluşturma, egzersiz yapma ve hatta kıyafet seçimlerinin değişikliğine bile neden oluyor. Sadece diyet listesine uymak ise çoğu zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Doğru ve istenilen sonuca ulaşmak için egzersizin de içinde olduğu yeni bir yaşam şekli gerekiyor.

1. Su : Metabolizmanın hızlanmasını ve toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlayan su, günde 2,5-3 litre tüketilmelidir. Suyun faydaları ile ilgili detaylı bilgi için yazımı mutlaka okumalısınız.

 

 

 

 

2. Yürüyüş :Her gün yapacağınız 30-45 dakikalık yürüyüşler, basen bölgenizde yağ yakımını hızlandıracaktır.

 

 

 

 

3. Sağlıklı Beslenme : Eğer yediğiniz her yemeğin yalnızca basenlerde problem çıkardığını düşünüyorsanız derhal beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerekiyor demektir. Yağ, şeker, un ve işlenmiş gıdalardan uzak, sebze, meyve, balık ürünlerine yakın olmalısınız.

 

 

 

 

4. Sebze ve balık : Bol lif içerikleri sayesinde sebzeler metabolizmanızın hızlanmasıyla birlikte yağ yakımını sağlayacak. Haftada 3-4 kez balık tüketmeniz ise balıkta bulunan aminoasitlerin yağları yakmasıyla size yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

5. Yüzme : Yüzmek tüm vücut kaslarınızın birlikte çalışmasını sağlar. Basen yağlarından kurtulmasına yardımcı olamasının yanında fit ve sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.