REKLAM

Dünyayı etkilemeye devam eden korona virüs şirketlerin kapanmasınada neden oldu. Büyük şirketlerin korona virüs için aldığı önlemlerin yanı sıra birçoğu kapatma kararı aldı. Bugün ise bir istifa haberi geldi. Microsoft’un yöneticisi Bill Gates görevinden istifa ettiğini duyurdu. Gates, 1975 yılında Microsoft’u kurmuş ve 2014 yılına kadar yönetim kurulu başkanlığı yapmıştı.

Gates, küresel sağlık alanına destekte bulunuyor ve daha fazlasını yapabilmek için çalışıyordu. 2000 yılında kurulan ve şu anda yaklaşık 50 milyar dolarlık bir donanıma sahip olan Bill & Melinda Gates Vakfı’nın dünyanın en büyük özel vakfı olduğu biliniyor. Gates’in küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği gibi hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırmak istediği belirtiliyor.

Gates istifa etmesinin ardından yaptığı açıklamada “Kuruldan çıkmak hiçbir şekilde şirketten uzaklaşmak anlamına gelmiyor. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak. Şirket vizyonunun şekillenmesine ve şirketin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya’ya yardımlarımı sürdüreceğim.” dedi.

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ise: “Yıllar boyunca Bill ile çalışmak ve ondan bir şeyler öğrenmek benim için çok büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Bill’in dostluğuna minnettarım ve gezegendeki her insanı ve her organizasyonu daha fazlasını başarmak için teşvik etme hedefimizi gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

https://www.cnet.com/news/bill-gates-steps-down-from-microsofts-board-of-directors/

https://mashable.com/article/bill-gates-steps-down-from-microsoft-board/

REKLAM