REKLAM

Her yıl Ocak ayında düzenlenen CES etkinliği de diğer birçok etkinlik gibi koronavirüsten etkilendi. Dünyanın her bir yanından katılım sağlayan teknoloji şirketlerinin yeni ürünlerini tanıttığı CES (Consumer Electronics Show) etkinliği 6-9 Ocak 2021 tarihinde Las Vegas’ta düzenlenecekti. Ancak bugün yapılan açıklamaya göre etkinliği düzenleyen Consumer Technology Association, 2021 yılındaki etkinliğin “tamamen dijital bir deneyim” olacağını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok etkinliğin iptal edilmesine neden oldu. Bazı şirketler etkinliklerini çevrimiçi olarak düzenleme kararı aldı. CES 2021 için de çevrimiçi bir etkinlik planlanıyor. 

Consumer Technology Association, CES etkinliklerinin 2022 yılında tekrar Las Vegas’ta fiziksel olarak düzenleneceğini planladıklarını belirtti. İlk kez dijital olarak düzenlenecek olan CES 2021 etkinliğinin detayları ilerleyen zamanlarda netleşecek. Consumer Technology Association, dijital kongre ve fuarın “son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim” olacağını ve “teknoloji yenilikçileri”, haber duyuruları ve ürün tanıtımlarından oluşan konuşmaların da etkinlikte yer alacağını söyledi.

CES 2019 etkinliğinde 4.500’den fazla şirket ve 175.000 katılımcı bulunuyordu. Bir sonraki yıl düzenlenen CES 2020 etkinliğine ise 170.000 kişi ve 4.400 şirket katılmıştı.  CES 2021 etkinliği hakkında detayları önümüzdeki zamanlarda öğreneceğiz.

REKLAM