REKLAM

Google bugün, Apple platformlarındaki harita hizmeti için iki büyük özelliği duyurdu. Google Haritalar, 2017’de Apple Watch’dan kaldırılmıştı. Şimdi ise uygulama geri geliyor ve CarPlay Dashboard için de destek ekleniyor.

CarPlay Dashboard ile, sesli kontroller (müzik, podcast’ler, sesli kitaplar vb.) ve takvim bildirimlerinin yanında adım adım navigasyonun görünmesini sağlayabilirsiniz. iOS 13 ile sunulan özellikte, büyük bir kutu içinde solda bir harita görünümü belirirken, sağ üst kısımda yaklaşılan yönler gösteriliyor. Mart ayında yayınlanan iOS 13.4 ile birlikte Apple, üçüncü taraf navigasyon uygulamalarının bölünmüş ekran görünümünde görünmesine izin vermişti. Bu entegrasyon artık CarPlay destekli tüm araçlarda kullanılabilecek.

Google Haritalar’ın, Apple Watch’a geri dönecek olması diğer bir sevindirici haber. Google bu konuda “Akıllı saatler hareket halindeyken bağlantıda kalmanıza ve temel bilgileri bir bakışta görmenize yardımcı olacak” şeklinde bir duyuruda bulundu.

  • Arabayla, bisikletle, toplu taşımayla veya yürüyerek gezinebilirsiniz,
  • Ev veya İş gibi kaydettiğiniz hedeflere veya uygulamada belirlediğiniz diğer kısayollara tahmini varış sürelerini ve adım adım yol tariflerini hızla alabilirsiniz,
  • Diğer tüm hedefler için, telefonunuzdan navigasyona başlayabilir ve saatinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Google Maps‘in önümüzdeki haftadan itibaren Apple Watch’da kullanılabileceği bekleniyor.

Kaynak: 9to5Google

REKLAM