REKLAM

Ankara’ya yaklaşık 45 dakikalık bir mesafe olan Elmadağ Kayak Merkezi yaklaşık olarak 1800 metre yüksekliğindedir. Ocak, Şubat ve Mart aylarında kar kalınlığı 50 cm olmaktadır. Karın yerde kalış süresi 100 gün olmakla birlikte merkezde 700 m’lik bir kayak pisti ve 2 adet teleski bulunmaktadır. Pist kolay ve orta zorluk derecelerine göre ayrılmıştır.

Ankaralılar için hafta sonu bile çıkıp çıkıp gidilecek bir kayak merkezidir. Sömestr tatilinde çocuklarınızı alıp güzel bir tatil yapmak istiyorsanız rotanız belli. Özellikle Ankara’da yaşayanlar için de bulunmaz bir nimettir. Ankara Çevre Yolu üzerinden gidildiğinde yaklaşık 32 kilometre/30 dakika gibi bir mesafesi var. Ayrıca şehir merkezinde belirli noktalarda kayak merkezine giden otobüsler de mevcut. Yakın ve yolun problemsiz olması büyük bir avantaj. İster hafta sonu günü birlik gidin ister birkaç gün konaklayın. Eğer ben arabayla uğraşmak istemiyorum derseniz otobüs sizin için güzel bir seçim olacaktır 🙂

Konaklama İmkanı Var mı?

Günü birlik kayak yapabileceğiniz tesis çevresinde konaklama için oteller mevcut.  Müşterilerin ihtiyaçların karşılayacak kadar da güzeller. Kayak pistine yaklaşık olarak 10 kilometre yakınlıkta konumlanmışlar. Otellerin dışında ODTÜ, Hacettepe, Ankara Üniversiteleri ve Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait konaklama evleri de vardır. Kayak pistinde acil müdahale merkezi, ambulans ve kar araçları mevcuttur.

Elmadağ’da Neler Yapabilirim ?

Kayak sporunu sevenler, tesislerden kayak, snowboard ve kızak kiralayabilirler. Kayak takımlarının saatlik ücretleri 10-20 lira arasında değişiklik gösteriyor. Kızak binmek isteyenler için 1 saatlik kira ücreti 5-10 lira arasında değişiyor. Ben kayak yapmaktan hoşlanmıyorum diyenler de at ile tur yapabiliyorlar.

Tabi ki giderken yanınızda kayak montu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve termal içlik almayı unutmamalısınız. Keyifli tatiller 🙂

REKLAM