REKLAM

İnternet üzerinden alışveriş yapmak oldukça yaygınlaştı. Ancak internet alışverişi yapmak kolay ve zevkli olsa da güvenlik problemleri sıkıntı yaratmaktadır. Hindistanlı akıllı telefon üreticisi olan Lava, internetten alışveriş yapmayı kolaylaştıracak bir uygulama üretti. Bu uygulama tüm dijital ödeme yöntemlerinin aksine, internet bağlantısı gerektirmiyor.

Şirket “LAVA Pay” ismini verdiği uygulamasını geçtiğimiz hafta tanıttı. LAVA’nın yöneticisi olan Tejinder Singh,
“Bu çevrim dışı ödeme çözümünün piyasa tarafından kabul edilmesini ve akıllı telefon kullanıcılarının gelecekte para transferi yöntemlerini değiştirmesini umuyoruz. Ayrıca Lava Pay ile Hindistan hükümetinin dijital ve finansal gelişimini arttırmayı hedefliyoruz”

Uygulama, şirketin üretilecek olan tüm akıllı telefonlarına yüklenerek satışa sunulacak. Mevcut Lava müşterileri ise ülkedeki 800’den fazla servisi olan LAVA mağazalarını ziyaret ederek bu uygulamayı mevcut telefonlarına yükleyebilecek.

Şirkete göre, uygulama kullanıcıların profilini akılda tutarak tasarlanmış basit bir kullanıcı arayüzü ile geliyor. Uygulamadan para göndermek veya ödeme yapmak için, alıcının telefon numarasını girdikten sonra ödeme tutarını ve işlem Geçiş Kodunu girmeleri gerekiyor. İşlem tamamlandığında, hem gönderene hem de alıcıya bir bildirim gönderiliyor. Ayrıca, uygulama kullanıcıların bakiyelerini tek bir adımla kontrol etmelerini sağlıyor. Kullanıcılar, hızlı ve güvenli işlemlerin yanı sıra diledikleri zaman bankaya giderek uygulamalarını düzenleyebilecekler.

Kaynak:

https://www.indiatvnews.com/technology/news-lava-no-internet-payment-platform-lava-pay-app-in-india-597709

REKLAM