Kova Burcu Özellikleri (21 Ocak – 19 Şubat)

 

Yönetici Yıldızı: Uranüs
Grubu: Hava
Üstün yetenek: Sağduyu
En önemli özellik: İnsancıl
Amaç: Yardım sever

 

 

Uğurlarınız ;

Uğurlu gün: Pazar
Uğurlu sayı: 4, 8, 10
Uğurlu taş: Kristal, Yeşim, İnci
Uğurlu renk: Lacivert, Haki yeşil
Uğurlu çiçek: Lale, pars zambağı
Uğurlu koku: Menekşe, Kuşburnu, Leylak

Anlaşabilen burçlar: İkizler, Terazi, Koç
Anlaşamayan burçlar: Yengeç, Başak, Aslan
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, bilim adamı, yazarlık, muhasebecilik, tercümanlık, astronomi, astroloji, ithalatçılık, sanatçı, yöneticilik, organizatörlük 
Kova burcu ünlüler: Esin Maraşlıoğlu, Serdar Ortaç, Tuğba Özay, Bertolt Brecht, James Dean, Federico Fellini, Paul Newman, Eva Braun, Mia Farrow, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Mehmet Ali Erbil, Rauf Denktaş, Charles Darwin, Charles Dickens, Abraham Lincoln, Ronald Reagan, John Travolta, Mozart.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadınları özgür ruhlu, kararlı ve marifetli yapılarıyla bilinirler. Etraflarına neşe saçarlar. Dostları ve çevreleri onların fikirlerine büyük önem verirler. Dostluğa önem verirler. Sorun değil çözüm odaklı düşünürler. Mantıklarıyla hareket etmeyi tercih ederler. Para harcamayı severler ama savurgan değildirler. Sorumluluklarının bilincinde olurlar. Kararlı tavırları onları başarıya ulaştırır. Kısıtlanmayı hiç sevmezler. Dürüst ve açık sözlüdürler. Yalandan hiç ama hiç haz etmezler. Yalan söyleyenlerden hemen uzaklaşırlar. Hassas ve duygusal yapıları vardır. Paylaşmayı severler. Evlerine çok düşkündürler.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği nazik, iyimser ve özgür ruhlarıyla tanınırlar. Aynı anda birçok şey düşünürler. Karar verme yetileri kuvvetlidir. Hemen çözüm üretirler. Nazik ve saygılı davranırlar. Mükemmel olmak isterler. Etrafları tarafından çok beğenilirler. Övülmekten hoşlanırlar. Mutlu ve enerjik yapıları vardır. Dostlarıyla gezmekten yeni yerler görmekten büyük zevk alırlar. Enerjiktirler. Akıllı ve alımlı kadınlardan hoşlanırlar. İyi bir arkadaş olurlar. Eşlerine ve çocuklarına kıymet verirler.