REKLAM

Geçtiğimiz aylarda Apple, yeni Mac Pro’yu tanıtmıştı. Tanıtılan Mac Pro’nun 6.000 dolardan satışa sunulacağı konusunda çok konuşulsa da tasarımı da bir hayli ilgi çekmişti. Yeni tasarımı rendeye benzetilen Mac Pro kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Bir teknoloji şirketi ise çok konuşulan Mac Pro’nun birebir aynısını tasarladı. Ancak bu kasa Windows bilgisayarlar için tasarlandı. “Dune Pro” olarak isimlendirilen kasa tasarım olarak Mac Pro ile aynı. Dune Pro, kullanıcılara oldukça geniş bir alan sunuyor. 360 milimetrelik soğutma radyatörü eklenebilenr ve 5 adet SSD, 3 adet de HDD yerleştirilebilen Dune Pro özellikleriyle ilgi çekeceğe benziyor. Ayrıca 15 inç boyutundaki ekran kartları da Dune Pro”nun içerisine sığabiliyor.

Mac Pro’dan farklı olan bir diğer özelliği ise ön panel seçiminin tüketiciye bırakılmış olması. Tüketiciler isterlerse ön paneli düz olarak tercih edebiliyorlar. 21 Ekim’de Kickstarter üzerinden yayınlanmaya başlayacak olan Dune Pro geliştiricileri, tasarımın yasal problemler oluşturacağı için gerekli işlemlerle ilgilendiği söyleniyor.

REKLAM