REKLAM

1. THE HOUNTING OF HILL HOUSE

2018’in sonlarında yayınlamaya başlayan ve oldukça ilgi göre Netflix dizilerinden bir tanesi. Tepedeki ev, gerlim, korku ve dram türlerinde karşımıza çıkıyor. 1959 senesinde Shirley Jackson tarafından kaleme alınan kitabın ekranlara yansıyışı büyük ilgi gördü. Henüz birinci sezonunu tamamlayan dizi 10 bölümden oluşuyor. Perili Köşk’te büyüyen 5 kardeşin hikayesini anlatan dizi gerçekten izlenmeye değer.

2. BLACK MIRROR

Her bölümü birbirinden bağımsız işlenen Black Mirror dizisinin her sezonu 3 bölümden oluşuyor. 2011 senesinde ekranlara gelen ve şuan 4. sezonunda olan dizi bilimkurgu türünde ele alınıyor. Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor. Üstelik alışılagelmişin dışına çıkan dizinin kitabı henüz yazılmaya başlandı.

3. STRANGER THINGS

Gerilim dizilerinden birisi olan Stranger Things, 2016 senesinde yayınlanmaya başladı ve şuan 2. sezonunda devam ediyor. Dizide ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkıyor

4. 13 REASON WHY
2017 senesinde karşımıza çıkan dizi Ölmek İçin 13 Sebep kitabından uyarlanan bir seri. Yayınlanmaya başladığından bu zaman kadar izleyeni gitgide artan dizi oldukça sürükleyici.  İntihar eden bir genç kızın bıraktığı notlarda, intihar etmesine neden olan olayların anlatıldığı bir gerilim dizisi.

5. NARCOS
Yine gerilim dizilerinden birini öneriyoruz. Narcos, Kolombiyalı ünlü bir uyuşturucu kartelidir. Pablo Escobar’ın hayatını büyük bir heyecanla anlatan dizi izlemeye değer. 2015 senesinde yayınlanan ve 3. sezonunda olan diziyi çok beğeneceksiniz.

6. LA CASA DE PAPEL
Efsane dizilerden birisi olan La Casa de Papel’in o kadar çok hayranı var ki izlediğinizde onlara hak vereceksiniz. 2017 senesinde yayınlanmaya başlayan dizini 3. sezon çekimlerine henüz başlandı. Büyük bir heyecanla beklenen yeni sezonun ilk fragmanı da yayınlandı. Etkileyici bir soygun planıyla rehinelerle birlikte kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitleyen 8 hırsızı konu alan heyecanın dorukta olduğu bir dizi.

7. ORANGE BLACK
2013 senesinde karşımıza çıkan ve 4 sezondan oluşan Orange Black bir komedi dizisi. Emmy ödülüne sahip olmuş dizide seçkin bir New Yorklu, eskiden işlediği bir suç yüzünden kadın cezaevine atılıyor. İlk sezonundan itibaren ilgi gören ve hala görmeye devam eden dizinin heyecanına kapılabilirsiniz.

8. THE CROWN
Netflix’te tür olarak pek işlenmese de The Crwon bir tarifi drama dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatını anlatan dizi 2. sezonunda ve fazlasıyla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.
9. FLAKED
2016 senesinden beri yayınlanan ve 3. sezonuna hazırlanan dizide Chip’in bir çocuğun ölümüne neden olarak 10 yıl hapiste kalmasını anlatıyor. Hapisten çıkan Chip yeni hayatına alışmaya çalışıyor. Herkesin akıl danıştığı bir kişi olan Chip’in kendi sorunlarıyla baş etme savaşı oldukça etkileyici.

10. MIDHUNTER

1970’lerin sonunda iki FBI ajanının, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurmasını anlatan dizi 2017 senesinde yayınlanmaya başladı. Muhteşem bir dedektif ve seri katil çözümlemesi olan Midhunter 10 bölüm olan bir dizi.

 

 

 

 

REKLAM