REKLAM

Tüm dünyanın karantinada olduğu bu dönemde birçok insan evinde vakit geçiriyor. Bunu daha eğlenceli bir hale dönüştürmenin yollarından birisinin Netflix olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda Netflix’te en çok izlenen 10 sürükleyici diziye göz atabilirsiniz.

1. Stranger Things

Sezon: 3
Tür: Bilimkurgu

Bir grup arkadaş doğaüstü güçlerle karşı karşıya kalarak 1980’lere sürüklenecek. Etkileyici bir film müziği ve merak uyandıran bölümleriyle birçok kişinin listesinde yerini alıyor. Bazen korkutucu bazen de dramatik yönleri olan Stranger Things’in her yaştan takipçisi mevcut.

2. Maniac

Sezon: 1
Tür: Gerilim, Komedi, Dram

Maniac bizim dünyamıza çok benzer bir dünyada, bizim zamanımıza çok benzer bir zamanda geçiyor. Bilimin, zihinsel sağlık sorunlarını çözüp çözemeyeceği araştırılan dizide, iki sorunlu karakter inceleniyor. Ancak işler plana göre ilerlemiyor.

3. Dark

Sezon: 2

Tür: Gizem

Bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayların bir anda geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen zaman makinasına şahit olacaksınız. Kayıp oğullarını bulmaya çalışan ailelerin dramını ve yaşanılanların gizemiyle birlikte oldukça heyecan verici bir dizi.

4. Peaky Blinders

Sezon: 4

Tür: Suç, Gerilim

Birinci Dünya Savaşı sırasında devlete karşı gelen bahis çeteleri, komünistler ve devlet arasındaki husumeti konu alınıyor. Çete üyeleri son derece tehlikeli ve acımasızlar. İlerleyen bölümlerde savaş sonrası İngiltere halkının nasıl parçalandığı anlatılıyor.

5. You

Sezon: 3

Tür: Gerilim

Bir kütüphaneyi işleten Joe, bir gün kütüphaneye gelen Beck adında bir kızdan hoşlanır. Bu kızı keşfetmek isteyen Joe, edindiği küçük birkaç bilgi sayesinde Beck’in sosyal medya hesaplarına erişir ve  ayaklarını yerden kesen bu kız hakkında bilgi edinmeye başlar.

6. Crown

Sezon: 3

Tür: Dönem draması

Tarihsel bir dramayı elen bu dizi, halen hayatta olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in hayatını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Elizabeth’in tahta gelişi, kız kardeşiyle yaşadığı mücadeleler, eşi Prens Philip ile evliliklerinde oluşan sorunlar ve ülke yönetiminde hakkında verilen kararlar ele alınıyor.

7. La Casa De Papel

Sezon: 4

Tür: Suç

Bir İspanyol Netflix serisi olan dizide, Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Son olarak dördüncü sezonu yayılanan dizinin milyonlarca hayranı var.

8. Black Mirror

Sezon: 5

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Black Mirror, teknolojinin hayatımızın tüm yönlerine getirdiği potansiyel tehdidi araştıran bir dizi. Birbirinden bağımsız bölümleriyle toplan 5 sezonla seyirci karşısında. Son derece sürükleyici ve düşündürücü, her bölümün farklı yaratıcı hikayesi sizi çok heyecanlandıracak. Günlerce kafanızda kalacak, her zaman kazananın işareti!

9. After Life

Sezon: 1

Bölümler: 6

Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarı, kendisine yardım etmek isteyenleri uzaklaştırmak için hırçın bir yeni kişiliğe bürünür. Üzüntüsünü derin bir şekilde yaşayan Tony’e iş arkadaşları ve ailesi destek olmaya çalışır ancak Tony tüm yardımları reddeder ancak tüm ısrarlar sonucu hayata bağlanmak için sevdikleriyle iletişim haline olmayı kabul eder. Bu süre içinde başından geçen maceraları hem komik hem de dramatik bir şekilde anlatılıyor. İkini sezonu 24 Nisan’da Netflix’te gösterimde olacak.
10. Unbelievable

Sezon: 1

Bölümler: 8

Tür: Suç, Drama

Genç bir kadının tecavüze uğradığına dair yalan söylemekle suçlanmasından yıllar sonra iki kadın dedektif benzer saldırıları araştırır. Gerçek olaylardan esinlenildi.
REKLAM