REKLAM

 Yeni yıl heyecanı başladığında herkes bir mutluluk beklentisindedir. Yılbaşı filmlerinde ise mutluluk, heyecan ve macera aranır. Pandemi döneminde sinemaya gitmek mümkün olmasa da evinde keyifle izleyebileceğin birçok film mevcut. Netflix’te en çok izlenen yılbaşı filmlerini sizler için hazırladık.

1. Jingle Jangle: A Christmas Journey – Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni

Başroldekiler: Forest Whitaker, Keegan-Michael Key, Hugh Bonneville
Süre: 1 sa. 59 dk.
IMDb: 6.6/10

Güvendiği çırağının ihanetine uğrayan bir oyuncakçı (Keegan-Michael Key) tüm neşesini yitirir. Bu olaydan yıllar sonra hayatına giren kibar ve meraklı torunu ise ona yeni bir umut ışığıdır. Jeronicus’un cesur ve zeki torunu Mills ise aileye, insanlığa ve dansın gücüne olan inancıyla birlikte büyükbabasının eski günlerine dönmesi için ona yardımcı olur.

 

 

2. The Christmas Chronicles: Part Two

Başroldekiler: Kurt Russell, Goldie Hawn, Darby Camp
Süre: 1 sa. 55 dk.
IMDb: 6.1/10

Annesinin yeni ilişkisinden mutsuz olan genç Kate kaçar ve kendini Kuzey Kutbu’nda bulur. Bu sırada Kuzey Kutbu’nu yok ederek Noel’i bitirmeyi planlayan Belsnickel adındaki elf ortaya çıkar. Durumu öğrenen Kate ve Jack, Noel Baba ile birlikte onu durdurmak için zorlu bir maceraya başlarlar.

 

Başroldekiler: Kat Graham, Alexander Ludwig, Virginia Madsen
Süre: 1 sa. 36 dk.

IMDb: 5.8/10

Bir siyasetçinin asistanı tropik bir üssün kapatılmasını sağlayarak buranın Noel geleneğini mahvetmek üzeredir. Derken iyi kalpli bir Hava Kuvvetleri pilotuna aşık olur. Göz kamaştırıcı ve Noel ruhu söz konusu olduğunda, “Noel Bırakma Operasyonu” oldukça iyi bir seçenek.

 

4. Holidate
Başroldekiler: Emma Roberts, Luke Bracey, Kristin Chenoweth
Süre: 1 sa. 44 dk.
IMDb: 6.1/10
Tatillerde bekar olmaktan bıkan iki yabancı olan Sloane (Emma Roberts) ve Jackson (Luke Bracey), bir yıl boyunca birbirlerine eşlik etmeyi kabul eder. Ama platonik başlayan bu ilişkide zamanla gerçek duygular ortaya çıkmaya başlar. Film ümit verici bir şekilde başlıyor ve keyifle devam ediyor.

 

5. The Princess Switch 2

Başroldekiler: Vanessa Hudgens, Nick Sagar, Sam Palladio
Süre: 1 sa. 37 dk.

IMDb: 5.3/10

Margaret’ın (Vanessa Hudgens) Noel’de taç giyecek olması, aşk hayatında sorunlara yol açar. Margaret’ın imdadına benzeri Stacy yetişir. Günü kurtarmak ise Margaret’ın ikizi Stacy’ye kalır. Ancak kuzenleri Fiona, tüm planları berbat eder.
6. Midnight at the Magnolia – Manolya’da Yılbaşı Partisi

Başroldekiler: Natalie Hall, Evan Williams, Michael Gordin Shore

Süre: 1 sa. 27 dk.

IMDb: 5.8/10

Eski arkadaşlar ve yerel radyo sunucuları Maggie (Natalie Hall) ve Jack (Evan Williams), programlarının ülke çapında yayınlanması umuduyla, ailelerine ve dinleyicilerine sevgili rolü yaparlar. Programda sırasında dinleyicilerine verdikleri ilişki tavsiyeleri ile ailelerin gündemine de gelmeye başlayan Jack ve Maggie, zorlu bir yola girecekler.

7. A Christmas Prince: The Royal Wedding

Başroldekiler: Rose McIver, Ben Lamb, Alice Krige

Süre: 1 sa. 33 dk.

IMDb: 5.3/10

Richard’ın tahta geçmesine yardımcı olmasından bir yıl sonra Amber, düğünlerini planlamak üzere Aldovia’ya döner. Kraliyet protokollerine alışık olmayan Amber sade bir düğün töreni istemektedir. Ancak bu durum kraliyete oldukça terstir.

8. A Christmas Prince – Noel Prensi
Başroldekiler: Rose McIver, Ben Lamb, Alice Krige
Süre: 1 sa. 32 dk.
IMDb: 5.8/10
Gelecek vadeden bir genç gazeteci için yeni yıl erken gelmiştir. Kral olmaya hazır havalı bir prensle ilgili haber yapmak için yurtdışına gönderilir. Genç ve kibar gazeteciyi hiç ummadığı olaylar bekliyor.
9. A Christmas Prince: The Royal Baby – Noel Prensi: Kraliyet Bebeği
Başroldekiler: Rose McIver, Ben Lamb, Alice Krige
Süre: 1 sa. 25 dk.
IMDb: 5.3/10
Noel, Aldovia’ya müthiş bir hediye getiriyor: bir kraliyet bebeği. Ama önce, Kraliçe Amber monarşiyle ilişkili bir gizemi çözerek ailesini ve krallığı kurtarmak zorunda. Oldukça keyifli bir seri olan ‘Christmas Prince’ yılbaşı yaklaşırken izlenmesi gereken filmlerden.
10. Holiday Rush – Noel Telaşı

Başroldekiler: Romany Malco, Sonequa Martin-Green, Darlene Love

Süre: 1 sa. 34 dk.

IMDb: 4.8/10

Noel’in hemen öncesinde lüks yaşantılarına veda etmek zorunda kalan eşinden boşanmış bir radyo DJ’i ve dört şımarık çocuğunun kemerleri sıkıp el ele vermesi gerekir. Romany Malco’nun başrolde olduğu bu filmde samimiyet ve duygular ön planda.
REKLAM