REKLAM
Oğlak Kadını

Oğlak burcu kadınları hırslı, azimli, ve çalışkan yapılarıyla bilinirler. Güçlü olmayı severler. Bu özellik onlara hırslı olmayı getirir. Amaçlarına ulaşmak için her şeyi yaparlar. Kültürlü olmaya özen gösterirler ve çevrelerini de buna göre şekillendirirler. Bilgi odaklı yaşarlar. Nazik tavırlarıyla dikkat çekerler. Başladıkları bir işi asla bırakmazlar. Sonuna kadar devam ederler. Etraflarına güvenmezler ve çok seçici davranırlar. Nezaketsiz insanlardan hemen uzaklaşırlar. Kibar olmaya özen gösterirler. Her zaman mantıklarıyla hareket ederler. Evcimen yapıları vardır. Ailelerine çok düşkündürler.

Oğlak Erkeği

Oğlak burcu erkeği çalışkan, azimli,ve sevecen tavırlarıyla dikkat çeker. Planlı yaşamaktan hoşlanırlar. Maddi güce önem verirler. Para kazanmak için çok çalışırlar. Kuralcı ve disiplinlidirler. Disiplinsizlik onları yorar ve isyan etmesine neden olur. Her zaman mantıklarıyla hareket ederler. Dostluğa büyük önem verirler. Seçici davranırlar. Sevdiklerine karşı sadık ve saygılıdırlar. İlişkileri uzun sürelidir. Kıskanç bir yapıları vardır. Eşlerini çok kıskanırlar. Ailelerine önem verirler ve çok iyi bir baba olurlar.

Özellikleri
Tarih aralığı : 22 Aralık – 20 Ocak
Yönetici yıldızı : Satürn
Grubu : Toprak
Üstün yetenek : Kararlılık
En önemli özellik : Açık sözlülük
Amaç : Başarı
Uğurlu gün : Cumartesi
Uğurlu sayı : 8, 9, 62
Uğurlu taş : Lal
Uğurlu renk : Kahverengi, gri, nefti
Uğurlu çiçek : Kamelya, gül
Uğurlu koku : Manolya, kamelya
Anlaşabilen burçlar : Başak, balık, yay, boğa
Anlaşamayan burçlar : İkizler, aslan, koç
Başarılı olacağınız meslekler : Mimar, planlamacı, aker, doktor, kimyager, diş hekimi, güzellik uzmanı
Oğlak burcu ünlüler

Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Henry Miller, Moliere, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Diet Rich, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone De Beauvoir, Mao Tsetung, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Seda Sayan.

REKLAM