REKLAM

Soğuk havalarda bizi çileden çıkarır öksürük! Özellikle uyurken gelen ve gitmeyen inatçı öksürükle baş etmek vereceğimiz tariflerle daha kolay çözüme ulaşacak. Evinizde hazırlayacağınız en doğal en iyi gelen karışımlar.. Ancak geçmeyen inatçı öksürükleriniz varsa doktorunuza başvurmanızda fayda var.

1. Elma ve limon karışımı; elma ve limon dilimlendikten sonra 1 litre suda kaynatılır. İçine çubuk tarçın ve zencefil ilave edilir. Kaynayan ve mis gibi kokusu çıkan karışımı süzüp henüz ılıkken içebilirsiniz.

2. Zencefilli atom karışım; Kaynamış 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı bal, yarım limon suyu, 1 çay kaşığı karabiber ve 1 tatlı kaşığı toz zencefili ekleyip karıştırın. Her gün bir bardak deneyin ve birkaç gün içerisinde öksürüğünüz tamamen bitecek.

3. Karabiber ve bal karışımı; annelerimizin vazgeçilmez karışımlarında birisi. Bir bardak kaynamış suyun içerisine birer tatlı kaşığı karabiber ve bal ekleyip içerseniz boğazınız kolaylıkla yumuşayacak.

4. Kekik çayı; Bir bardak kaynamış suda birer yemek kaşığı kekik ve balı karıştırıp günde iki fincan içebilirsiniz. Hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecek hemde sizi öksürükten kurtaracak.

5. Turp ve bal mucizesi; siyah turbu yıkadıktan sonra tepe kısmını kesin ve içinde bir çukur oluşturun. Oluşan çukurun içine bal koyduktan sonra turbu bardağın üzerine yerleştirin. Gece boyu bal, turbun içinden bardağa akacaktır. Sabah bardakta biriken turp/bal karışımını içebilirsiniz.

REKLAM