REKLAM

Disney ve Pixar bu yıl iki yeni film ile hayranlarıyla buluşuyor. 2020 yılına Hadi Gidelim (Onward) ile giriş yapan ikili, yeni animasyon filmi Soul’un ikinci fragmanını dört ay aradan sonra yayınladı. Pete Docter tarafından yönetilen Soul, Black Widow ve Jungle Cruise’dan sonra Mart başının üçüncü Disney fragmanı oldu.

Tanıtım Fragmanı (Türkçe) | Kasım 2019

Jamie Foxx’un seslendirdiği Soul, caz müzisyeni olma hayali kuran bir öğretmenin maceralarını anlatıyor. Caz müzisyeni Joe Gardner bir kazada öldükten sonra, ruhu “You Seminar” adlı bir bölgeye gönderiliyor ve Joe için yaşamdan sonrası başlıyor.  Daveed Diggs, Phylicia Rasha ve Questlove gibi isimlerin rol aldığı Soul’un senaryosunu Docter, Mike Jones ve Kemp Powers kaleme alıyor. Soul’un müziklerini ise ünlü müzisyen Jon Batiste besteliyor.

Yönetmen Pete Docker filmi ile ilgili; “- Dinsel ve kültürel gelenekleri temsil eden bir çok kişiyle konuştuk ve ruh nedir diye sorduk. Herkes ruhani ve fiziksel olmadığı noktasında ortak konuştu. Bu kelimeleri nasıl ifade edebileceğimizi çok düşündük çünkü bu büyük bir meydan okuma olacaktı.” dedi. Eğlenceli bir fragmanla karşımıza çıkan Soul, Türkiye’de vizyona 19 Haziran’da girecek.

Resmi ilk Fragman (İngilizce) | Mart 2020

REKLAM