REKLAM

İlk sanal ev oyunlarından biri olan The Sims 2000 yılında EA Games tarafından piyasaya sürülmüştü. Oyunun beğenilmesiyle birlikte çeşitli versiyonlarını geliştirmeye devam eden EA Games şimdide The Sims Mobile’i sevenleriyle buluşturuyor. Sims, dilediğiniz karakteri oluşturup, evinizi inşa edip hatta dilerseniz bir aile urup yönetebileceğiniz zevkli bir oyun.

1. Kendi karakterlerinizi yaratabilirsiniz; Karakterlerinizin görünüşleri, saç şekilleri, tarzları, kıyafetleri, makyaj ve aksesuarlarını baştan aşağı dizayn etmek sizin elinizde.

2. Karakterlerin hayatlarını şekillendirebilirsiniz; Mesleklerini, kariyerlerini, hobi ve fobilerini isteğinize göre seçebilirsiniz. Üstelik aile kurmalarını da sağlayabilirsiniz.

3. Evinizi tasarlayabilirsiniz; Hayatınızı nasıl istediğinize bağlı olarak evinizi tasarlayabilirsiniz. Ev düzeni, tasarımı, renklerini hayalinizde ki gibi oluşturmanız mümkün.

4. Birlikte oynayın; EA Games sitesinde The Sims Mobil oyunu açıklamalarında ‘birlikte oynayın’ ibaresi bulunuyor. Bu da bize diğer oyuncuların oluşturdukları karakterlerle iletişim içinde olunabileceğini gösteriyor. The Sims’i hemen telefonunuza indirmek istiyorsanız iOS ve Android uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Aslında The Sims’in telefona ilk gelişi değil. Zaten daha önce ki yıllarda da sims telefona yüklenebiliyordu. Peki şimdi arasında ki fark nedir ? Yeni gelen The Sims Mobile; zaten var olan The Sims FreePlay ve Sims 4’ün birleşmesiyle oluşturulmuş bir oyun.

The Sims Mobile’de diğer simslerden birkaç farkı olduğu görülüyor. Sims FreePlay 2011 yılında Firemonkeys ve EA tarafından geliştirilmişti. Sims Mobile ise 2014 yılında Sims 4’ün yaratıcısı olan Maxis ve EA tarafından çıkarıldı.  Dolayısıyla Sims 4’e daha çok benzeyen bir oyunla karşılaşıyoruz. Ortaya çıkan en büyük fark; ilk kez çevrim içi birçok oyuncuyla oynanabilir olması. Oyun severlerin yorumlarına göre farklılıklarda yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Peki siz nasıl farklılıklar buldunuz ?

REKLAM