REKLAM
Yay Kadını

Yay burcu kadınları sanata yatkın, alımlı ve duyarlı yapıya sahiptir. Esprili yanlarıyla tanınırlar. Kırılgan bir yapıları vardır. Çok çabuk alınabilirler. Huzurlu bir yaşamı tercih ederler. Kavgadan hiç haz etmezler. Huzursuz, mutsuz kişilerden uzak dururlar. Enerjik insanlarla dostluk kurarlar. Sıkılgan ve çok sık karar değiştiren yapıya sahiptir. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severler. Meraklıdırlar. Paraya fazla önem vermezler. Fakat maddi anlamda güçlü olmakta isterler. Fikir alışverişinde bulunmayı severler. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Evlilikte huzura önem verirler.

Yay Erkeği

Yay burcu erkeği entelektüel, meraklı ve cana yakın yapıya sahiptir. Dostlukları oldukça kuvvetlidir. Sohbet etmeyi sever ve sanata meraklıdır. Kolaylıkla arkadaşlık kurabilirler. Dostlukları uzun yıllar sürer. Her konuda bilgi sahibi olmak isterler. Monoton bir hayat onlara göre değildir. Hareketli ve gezmeyi severler. Özgürlüklerine düşkündürler. Açık sözlülükleriyle kırıcı olabilmektedirler. Partnerleriyle aynı kafa yapısında olmak isterler. Sevdiği kadına karşı hislerini açıkça ifade edebilir. Evine ve çocuklarına çok bağlıdır.

Özellikleri
Tarih aralığı : 23 Kasım – 21 Aralık
Yönetici yıldızı : Jüpiter
Grubu : Ateş
Üstün yetenek : Özgüvenli
En önemli özellik : İyimser
Amaç : Ün sahibi olmak
Uğurlu gün : Perşembe
Uğurlu sayı : 3, 12, 18
Uğurlu taş : Turkuaz
Uğurlu renk : Mor, lacivert
Uğurlu çiçek : Sümbül, leylak
Uğurlu koku : Menekşe, zambak
Anlaşabilen burçlar : Koç, aslan, kova, teraz,
Anlaşamayan burçlar : Boğa, yengeç, başak
Başarılı olacağınız meslekler : Bankacı, menajer, yönetici, politikacı, diplomat, yargıç, avukat, sanatkar, araştırma görevlisi
Yay burcu ünlüler

Azra Akın, Woody Allen, Beethoven, Walt Disney, Mark Twain, Frank Sinatra, Zeki Müren, Winston Churchill, Edith Piaf, Merve İldeniz, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Sertab Erener, İbrahim Kutluay.

REKLAM