Yay Burcu Özellikleri  (23 Kasım – 21 Aralık)

 

Yönetici Yıldızı: Jüpiter
Grubu: Ateş
Üstün yetenek: Öz güveni yüksek
En önemli özellik: İyimser
Amaç: Ün sahibi olmak

 

 

Uğurlarınız ;

Uğurlu gün: Perşembe
Uğurlu sayı: 3, 12, 18
Uğurlu taş: Turkuaz
Uğurlu renk: Mor, Lacivert
Uğurlu çiçek: Sümbül, leylak
Uğurlu koku: Menekşe, Zambak

Anlaşabilen burçlar: Koç, Aslan, Kova, Terazi
Anlaşamayan burçlar: Boğa, Yengeç, Başak
Başarılı olacağınız meslekler: Bankacılık, menajerlik, yöneticilik, politikacı, diplomat, yargıçlık, avukatlık,  devlet adamlığı, sanatkarlık, araştırma görevlisi
Yay burcu ünlüler: Azra Akın, Woody Allen, Beethoven, Walt Disney, Mark Twain, Frank Sinatra, Zeki Müren, Winston Churchill, Edith Piaf, Merve İldeniz, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Sertab Erener, İbrahim Kutluay.

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay burcu kadınları sanata yatkın, alımlı ve duyarlı yapıya sahiptir. Esprili yanlarıyla tanınırlar. Kırılgan bir yapıları vardır. Çok çabuk alınabilirler. Huzurlu bir yaşamı tercih ederler. Kavgadan hiç haz etmezler. Huzursuz, mutsuz kişilerden uzak dururlar. Enerjik insanlarla dostluk kurarlar. Sıkılgan ve çok sık karar değiştiren yapıya sahiptir. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severler. Meraklıdırlar. Paraya fazla önem vermezler. Fakat maddi anlamda güçlü olmakta isterler. Fikir alışverişinde bulunmayı severler. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Evlilikte huzura önem verirler.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği entelektüel, meraklı ve cana yakın yapıya sahiptir. Dostlukları oldukça kuvvetlidir. Sohbet etmeyi sever ve sanata meraklıdır. Kolaylıkla arkadaşlık kurabilirler. Dostlukları uzun yıllar sürer. Her konuda bilgi sahibi olmak isterler. Monoton bir hayat onlara göre değildir. Hareketli ve gezmeyi severler. Özgürlüklerine düşkündürler. Açık sözlülükleriyle kırıcı olabilmektedirler. Partnerleriyle aynı kafa yapısında olmak isterler. Sevdiği kadına karşı hislerini açıkça ifade edebilir. Evine ve çocuklarına çok bağlıdır.